Zahrady -Kubíčová

Hydrangea anomala subsp. Petiolaris – Hortenzie pnoucí

Zpět do kategore:Moje oblíbené rostliny

Tmavé, ponuré místo na vaší zahradě. Zapadlý nehostinný kout. Kout, kam se slunce nikdy nedostane a v zimě ho navštíví jen ledový severní vítr… možná i stará oprýskaná zeď.
To není horor…

img-5507-nahled

 

To není horor vybrat rostlinu, které by se na tomto nepříznivém místě líbilo. Popínavá hortenzie, pokud jí dopřejete výživnou vlhkou půdu, dokáže i v těchto podmínkách vytvořit velmi příjemné zákoutí. Její tmavě zelené zdravé lesklé listy a bílé květy v létě jsou zárukou, že už nebudete mít hrůzu z návštěvy tohoto prostoru. Je pravdou, že zpočátku vypadá jako malé „klackaté“ nic, ale tím se nenechte zmást. Jen co se trochu rozkouká, začne, ať už zeď nebo i prostor na zemi, spolehlivě hustě zarůstat svými výhonky. Nebude po vás vyžadovat žádné konstrukce ani vyvazování, sama si totiž vytváří kořínky, kterými se pevně přichytává ke zdi, ale zase nemá potřebu zarůstat do omítky jako třeba břečťan.
I když jsou její květy hojně navštěvovány hmyzem, určitě i vás okouzlí natolik, že se na popínavou hortenzii přijdete občas také podívat.