Zahrady -Kubíčová

Konzultace

image6

V rámci konzultací probírám s klientem veškerou problematiku návrhu a údržby zahrad týkající se všech mnou nabízených služeb, i nad jejich rámec.

Návrhy zahrad včetně jejich kompletní realizace

cimg0284

Při plánování nové zahrady kladu důraz na úzkou spolupráci s klientem. Snažím se zjistit jeho představy a očekávání, co je z nastíněných představ vhodné pro danou lokalitu, upozorním na požadavky údržby (co bude obnášet, bude-li si ji realizovat klient, nebo firma…). Prakticky totéž řeším při požadavku změny současného stavu zahrady.

Vyřeším problém případných škůdců a chorob, poradím, jestliže rostliny neprospívají dle představ, s možnou nápravou. Intenzivně sleduji současný trend v šlechtění ovocných stromů a keřů (rezistence k chorobám, chuťové vlastnosti).

Realizace balkónových zahradních koutů a zimních zahrad

verandy

Balkón. I tady se skýtá mnoho možností, jak využít prostor. Truhlíky s květinami, okrasné keříky, vlastní bylinky, i možnost pěstování zeleniny. Dobře zvolené druhy vytrvalých rostlin mohou dělat radost i několik let.

Zakládání trávníků

img-5553-2Trávník se stává nedílnou součástí každé zahrady. Dává svou podstatou zahradě prostor, tvoří předěl mezi jednotlivými druhy rostlin, vdechne zahradě jistý klid. Zpravidla by měl tvořit dvě třetiny její plochy, ale není to podmínkou. Jedná se tu o individuální přístup vzhledem ke konkrétnímu prostředí.

Již existující zanedbaný trávník není nutné v mnoha případech likvidovat a zakládat nově, často stačí jen odborný zásah. Pokud je ale travní plocha již natolik prorostlá plevelem, že by zásah neodpovídal vynaložené námaze a očekávanému efektu, je nutné založit porost nový, ať už osevem, nebo pokládkou travního koberce.

Tvorba skalek a cest včetně dodávky materiálu

  081-up

 

Dobře vytvořená a umístěná skalka je ústředním bodem zahrady. Ovšem ne do každé zahrady je skalka vhodná, ať už z důvodu členění zahrady, nebo času věnovanému údržbě. Nejideálnější je využití místní členitosti terénu, v němž skalka působí přirozeně.

Zakládání jezírek

Jezírka vdechnou zahradě svěžest, dynamiku i život, a jsou prostředím pro další rostlinstvo, které zahradu obohatí. Mohou plnit funkci nejen okrasnou, ale i účelovou.

Tvorba odpočinkových zákoutí, včetně dodávky zahradního nábytku

image4
 
Podmínkou pro založení zákoutí je takřka vždy odpočinek a relaxace. Dále se však odvíjí i od dalších potřeb, jako je vyhledání stinného místa v letním parnu, hřejivého sluníčka z jara, grilování, či dětského koutku k hrám. Z toho pak vyplývá jeho umístění, a pokud to možnosti dovolují, nemusí mít zahrada jen jedno toto zákoutí. Dětský plácek by měl být vždy na dohled, prostor pro grilování na dosah, místo k načerpání sil pod stromem, a muži pro své „dýchánky“ naopak uvítají nejodlehlejší části zahrady – nejlépe s pípou.

Kompletní servis v rámci údržby zahrad

Nabízím kompletní služby zahrnující vše, co zahrada potřebuje.
 
 odborné prořezávání keřů a stromů leaf

leaf údržba trávníků
 (hnojení, sekání, dosekávání, prořezávání -vertikutace, odplevelování…)

leaf pletí

leaf zazimování zahrady

leaf kompletní hnojení

leaf aplikace ochranných postřiků, zbavování škůdců

leaf mulčování

další…

Ceník

Služba Cena
Konzultace 400,–Kč/hod
Ostatní služby na vyžádání


IČO: 63625555